tal sr site name

gerb ua

Оновленно 2:21 PM EET, Nov 16, 2018
Головна/Наша діяльність/Талалаївська селищна рада — Наша діяльність

День Гідності та Свободи

Кров'ю землю святу поливають.

Щоб країна ввійшла в майбуття

Вільна, сильна, без чвар і війни.

Віддають саме цінне – життя,

України найкращі сини.

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів до відзначення Дня Гідності та Свободи пройшла година спілкування для учнів 6 класів на тему «День Гідності та Свободи» з метою вшановування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свободи людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України

ІІІ Міжнародна гра «Sunflower» – 2018

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів 16 листопада учні 1-7 класів взяли активну участь в проведенні ІІІ Міжнародної гри «Sunflower» – 2018 з метою активного долучення учнів до найкращих здобутків національної культури в її мовному та літературному просторі, удосконалення роботи з обдарованою молоддю.

Семінар вчителів української мови та літератури на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

16 листопада 2018 року в Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання методичного об'єднання вчителів української мови та літератури. На ньому обговорили питання: інформаційні підходи до організації освітнього процесу на уроках української мови та літератури, використання ресурсів мережі Інтернет на уроках предметів філологічного циклу. Вчитель Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів української мови та літератури Кривонос О.М. провела урок в 11 класі на тему "Просте речення, ускладнене відокремленими членами".

Відеоспостереження у школі

Відеоспостереження у школі з кожним днем стає все більш актуальним. У зв'язку з несприятливими подіями і терактами в американських школах весь світ прагне убезпечити свої навчальні заклади.

Ми часто чуємо фразу «за дітьми майбутнє» і ні у кого не виникає сумніву в тому, що безпека дітей найбільш важлива.

Забезпечити безпеку дітей в тих місцях, де вони найбільше проводять часу, а саме школи та навчальні заклади, здатні сучасні системи охоронного відеоспостереження.

Безпека дітей в школі та інших навчальних закладах це завдання державного рівня і на її реалізацію йде чимало сил і коштів.

Всі батьки хотіли б бути впевненими в тому, що поки їх дитина в школі - вона у повній безпеці. Але, на жаль, зараз цього важко досягти, не використовуючи сучасні системи охорони та безпеки.

Система безпеки школи обов'язково повинна включати охоронне відеоспостереження.

Охоронне відеоспостереження для навчальних закладів та шкіл може бути як внутрішнім, так і зовнішнім.

Тому коли в Талалаївській ЗОШ І-ІІІст виникла необхідність у наявності і використанні комплексу відеоспостережень, це питання було винесене на сесії селищної ради і  одноголосно проголосовано депутатами. І ось вже тиждень як встановлено 4 камери спостереження. Дві зовнішні та дві внутрішні, що контролюють входи до школи. В планах розширення мережі камер.

Вчителі, діти та батьки вдячні селищній раді за встановлену систему відеоспостереження.

Тиждень основ здоров'я

Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

 Як є здоров’я день при днині,

Можливість є йти до мети.

Тоді є радість, щастя, диво,

 Краса у крапельці роси.

 Тоді людина йде щасливо

Серед безмежної краси

Й чарівність світу відчуває.

Початок ХХІ сторіччя ознаменовано швидким технологічним розвитком, вдосконаленням інформаційних технологій, зростанням кількості інформації, яка щоденно потрапляє до кожного громадянина. Проте не може не викликати занепокоєння наявність статистичних даних, які свідчать про значне погіршення стану здоров'я громадянин УкраЇни всіх вікових груп, а головне дітей шкільного віку. Це і є однією з гострих проблем сьогодення.

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 12 по 16 листопала проходив «Тиждень основ здоров'я», який провели вчителі основи здоров'я Кур'янова В.О., Козел Л.В. та Соляник М.П. «Тиждень основ здоров'я» в школі може допомогти учням осягнути глибину проблеми,усвідомити, що здоров'я включає різні компоненти, виявити першопричини порушення здоров'я, набути знань та вмінь, які сприятимуть збереженню фізичного, соціального й психічного здоров'я. Заходи, які проводяться впродовж «Тижня  основ здоров'я» формують в учнів прагнення до постійного покращення свого способу життя та виховують свідоме ставлення до свого здоров'я.

Основними завданнями «Тижня основ здоров'я» є:

- розвиток творчих здібностей, які будуть змінювати спосіб життя для того, щоб зберегти та зміцнити своє здоров'я;

- навчати учнів захищати себе в умовах загрози для життя;

- розвивати уявлення про здоровий спосіб життя.

Під час проведення тижня було використані різноманітні методи роботи, зокрема:

 • вікторина «Що я знаю про здоров'я?»
 • викладка літератури «Я обираю здоров'я», «Шкідливі звички – шлях у безодню»;
 • усний журнал «Палити – це безглуздо»;
 • анкетування «Моє ставлення до паління»;
 • свято здоров’я на перерві «Обираємо здоровий спосіб життя»;
 • брейн-ринг «Ми за здоровий спосіб життя»;
 • конкурс малюнків, рефератів на тему «Здоров’я – моя цінність»;
 • загальношкільний виховний захід «Здорово бути здоровим»;
 • моніторинг «Моє ставлення до життя»;
 • виховна година «Шкідливим звичкам скажемо- НІ»;
 • конкурс на кращий кросворд, ребус, вірш на тему «Здоров’я – моя цінність»;
 • тренінг «Їжа та здоров'я».

Семінар вчителів початкових класів на базі Красноколядинської школи.

Наша школа-це колиска знань.

Наша школа-це життя початок

Наша школа-вогник сподівань,

Що запалить полум’я завзято.

9 листопада відбувся перший в цьому навчальному році постійно діючий семінар вчителів початкових класів, який проходив на базі Красноколядинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тема семінару «Розвиток критичного мислення молодших школярів у процесі навчання».

         Засідання розпочала методист відділу освіти Косенко В.В., яка акцентувала увагу педагогів на особливостях організацій навчального процесу відповідно до Концепції Нової української школи, в якій одним з ключових напрямків є розвиток критичного мислення. По темі  з доповідями виступили вчителі Ступак Т.М. (Талалаївська ЗОШ І-ІІІст) Співак А.В. (Липівська ЗОШ І-ІІІст). Вони наголосили на тому, що навчити учнів критично мислити – означає правильно поставити питання, спрямувати їх увагу у правильне русло, навчити самостійно робити висновки та знаходити альтернативне рішення, адже недостатньо мати гарний розум, головне – правильно його використовувати.

         Розвиток критичного мислення учнів на основі застосування різних форм, методів, прийомів і засобів навчання продемонструвала вчитель початкових класів Кунденко Р.В., яка майстерно провела урок літературного читання у 4 класі на тему «Життя і творчість Івана Франка. Р.Завадович  «Любив Франко».І. Франко «Полудень».

         На уроці вдало організовано роботу з розвитку критичного мислення через вправи  «Асоціації», «Передбачення», «Коло знань», «Пазли», роботу в парах, групах, у команді. Учні показали вміння виконувати складні мисленєві операції, відповідати на запитання, інтерпретувати матеріал, самостійно навчатися.

         Сповнені приємних вражень учасники семінару були щиро вдячні організаторам за гостинний прийом.

IMG 4370IMG 4370IMG 4370IMG 4375IMG 4383IMG 4390IMG 4391IMG 4396IMG 4399IMG 4403IMG 4404IMG 4405IMG 4412IMG 4413

Брей ринг "Ми за здоровий спосіб життя"

Немає нічого дорожчого на світі,

Ніж щастя жити на Землі,

В здоров'ї кожній квіточці радіти

І посміхатись навіть уві сні. Безцінний скарб,

Що ми здоров'ям звемо

Із юних літ нам треба берегти,

Адже нічого більше нам не треба,

Щоб тільки всі здорові були ми!

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 6 класами під час «Тиждень основ здоров'я» проводився Брейн ринг "Ми за здоровий спосіб життя" учителем основ здоров'я Соляник М.П. та практичним психологом Нужненко С.О. Під час гри учні активно відповідали на запитання про здоров'я.

Адже здоров'я школярів багато в чому залежить від їхніх теоретичних знань і практичних навичок, які сприяють збереженню здоров'я. На даний момент школа відіграє велику роль у розвитку здоров'я дитини, її ставлення до свого здоров'я, реальних дій і вчинків, які створюють умови для набуття здорового способу життя. Існують різні точки зору збереження здорового способу життя. Основними з яких є біологічна (розкриття дії згубного впливу шкідливих звичок на організм людини, його органи і системи), генетичної (вплив здоров'я на спадковість, потомство), медичної (вплив шкідливих звичок на довголіття людини), соціологічної (вплив здоров'я на виробничу діяльність людини, сімейні відносини

"Виховувати серцем, через серце, для серця" В. Сухомлинський

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 5 по 9 листопада в 1-А класі проходив тиждень «Стежками В. Сухомлинського».

Класний керівник Іщенко С.Г. та вихователь Бабій А.В. ознайомили дітей з казками та оповіданнями великого педагога. Девізом їх роботи став вислів: «Виховувати серцем, через серце, для серця». Адже найкращі людські почуття – любов, дружба, взаємоповага, доброзичливість, відвертість йдуть від серця. Тож напрямок роботи вчителя і вихователя можна визначити трьома словами: відчувати, пізнавати і творити. Діти прослухавши твори В. Сухомлинського розфарбовували ілюстрації до казок та оповідань. Виявляли позитивних та негативних героїв. Цікавою була для учнів робота над створенням аплікацій. Учні знаходили героїв, природні об'єкти, які треба було помістити на даному малюнку.

Найбільш зацікавила школярів мозаїка, яку треба було скласти з розрізаних малюнків і розповісти епізод оповідання, який зображений на малюнку.

Також під час уроку «Я пізнаю світ» класний керівник Іщенко С.Г. знайомила дітей з неживою і живою природою. Де був використаний матеріал з програми В. Сухомлинського «Триста сторінок книги природи», де перша сторінка «Живе і неживе».

Учні 1-А класу цей урок провели на природі, розпочавши з «Ранкового кола». Школярі говорили з деревами, слухали, що вони розповідають. Дехто почув, що рослинка каже, що холодно, а іншому почулось, що деревцю сумно, одиноко. Цікаві, відверті відповіді можна було почути.

Ранкове осінньо-морозне сонечко пестило діток, а небо – здалося сумним, заспаним і невеселим.

В. Сухомлинський писав, саме з ясного усвідомлення дитиною, того що вона «діяльна клітина організму, що називається природою, має починатися освіта і виховання».

Методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

12 листопада 2018 року в Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін на тему «Застосування комп'ютерних технологій у навчальному процесі».

Вчителі відвідали урок основ правознавства у 9-Б класі, який провела вчитель Мовчан Валентина Вікторівна. Тема відкритого уроку  - «Конституція України». Під час проведення уроку було використано мультимедійну презентацію (у відповідності з темою засідання методичного об'єднання).

В обговоренні уроку взяли участь начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Талалаївської селищної ради Плюта О.П., спеціаліст відділу Бородіна Н.В., директор Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михно С.В., заступник директора з навчальної роботи Петрук Н.В., заступник директора з методичної роботи Соляник М.П., вчителі історії та основ правознавства Шевченко Т.В. (Талалаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Борсук К.І., Нужненко Н.В. (Липівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Севрюк М.С. (Красноколядинська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Присутні вчителі історії та основ правознавства обговорили актуальні питання викладання історії у 5 класі та обмінялися досвідом використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії, правознавства та курсу «Громадянська освіта»; були озвучені організаційні моменти проведення ІІ туру предметних учнівських олімпіад з історії та основ правознавства.

День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови у Понірській філії І-ІІ ступенів проведено захід "Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла".

Учні 8-9 класів написали ХVІІІ радіодиктант національної єдності.

Мова українська - берегиня наша,

Пісня материнська, голос немовлят,

Мова українська - це достатку чаша,

І найбільше свято із відомих свят.

20181109 111851

20181109 113231

20181109 113244

Підписатися на цей канал RSS
 
Our website is protected by DMC Firewall!