tal sr site name

gerb ua

Оновленно 8:42 AM EET, Dec 11, 2018

100-річчя позашкільної освіти

Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації або професійної діяльності.

2018 рік – рік 100-річчя позашкільної освіти в Україні, розвиток і становлення якої тісно пов’язано з історичним, соціальним, економічним, політичним та культурним розвитком країни в цілому.

Чернігівщина однією з перших долучилась до створення позашкілля: у 1918 році при Ковтунівській школі Прилуцького району групою любителів природи створено перший гурток юннатів, а з 20-х років  юннатівський рух поширився у навчальні заклади багатьох районів області.

З середини 20-х років починають створюватись профільні заклади, які проводили позашкільну виховну роботу в одному визначеному напрямі.

У 30-х роках минулого століття починається відлік історії позашкільних закладів обласного підпорядкування. 1933 року створено обласну дитячу технічну і сільськогосподарську станціюУ 1934 році організовано Чернігівську обласну дитячу агробіостанцію, яку у 1952 році перейменовано в Чернігівську обласну станцію юних натуралістів. Історія діяльності Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва розпочинається у 1936 році.

У післявоєнні роки засновано «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій» та дитячо-юнацьку спортивну школу.

У 1959 році почав свою роботу Талалаївський Будинок піонерів. Першим його директором була учасниця Другої світової війни Галина Яківна Нємченко . За роки її роботи було зібрано велику кількість історичних матеріалів про наше селище, адже мріяла Галина Яківна про історико-краєзнавчий музей . У різні роки директорами закладу працювали Галина Олександрівна Гамалій, Любов Леонідівна Гріненко, Ольга Володимирівна Дрозд, Володимир Іванович Ромашко, Тетяна Іванівна Савченко . З 1992 року Будинок піонерів  перейменовано у Центр дитячої та юнацької творчості. У 2019 році заклад буде відзначати свій 60-тирічний ювілей .

 Центр щороку радо зустрічає нових дітей, гуртківці - нових друзів. Мабуть, тому Центр ДЮТ завжди молодий, наповнений дитячою енергією та оптимізмом .

До 100-річчя позашкільної освіти працівники ЦДЮТ підготували презентацію про роботу нашого закладу

https://drive.google.com/file/d/16ILjb-cpLLqajog6v2GpAitvqurl9x_s/view?usp=sharing

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!