tal sr site name

gerb ua

Оновленно 2:43 PM EET, Jan 23, 2019
Головна/Зв'язки з громадськістю/Звіти/Звіт селищного голови за 2017 рік(із виступу на загальних зборах селища)

Звіт селищного голови за 2017 рік(із виступу на загальних зборах селища)

Шановні жителі селища, присутні!

 

Я дуже радий бачити Вас в цьому залі на щорічних загальних зборах громадян.

Перш за все я хотів би подякувати всім, хто підтримав мене на виборах. Я докладу всіх зусиль щоб оправдати ваші сподівання.

Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси об’єднаної територіальної громади, тому фактично це своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого апарату селищної ради.

Талалаївська об’єднана територіальна громада утворилась шляхом об’єднання Талалаївської селищної та 4 сільських ради (Липівська, Понорівська, Корінецька, Красноколядинська )одинадцять населених пунктів . Загальна площа території ОТГ – 184 , 7 кв.км. Населення -8030 чоловік.

За 2017 рік по смт. Талалаївка народилося 25 дітей, померло 94 чол.

Діяльність працівників селищної ради і депутатів є відкритою та прозорою. Кожен депутат добре володіє ситуацією на місцях та сприяють вирішенню проблемних питань, які турбують громадян. Селищна рада працює у складі 26 депутатів, що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу.

З метою забезпечення виконання повноважень селищної ради утворено виконавчий апарат селищної ради у складі якого знаходяться такі відділи:

 • фінансовий відділ;
 • відділ з питань освіти, культури та молоді та спорту;
 • відділ з питань земельних відносин, архітектури та ЖКГ.
 • відділ забезпечення соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Жителів громади обслуговують 34 працівника виконавчого апарату селищної ради та 18 соціальних працівників.

Завдяки злагодженій роботі депутатського корпусу, протягом звітного періоду від виборів 29 жовтня 2017 року відбулось 4 сесійних засідань. Засідань виконавчого комітету відбулось 3 .

З набуттям повноважень об’єднаної територіальної громади були здійснені заходи щодо передачі установ громади із спільної власності громад району у комунальну власність Талалаївської об’єднаної територіальної громади. Відповідно до рішень районної та селищної ради у комунальну власність Талалаївської ОТГ передано:

Красноколядинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

с. Красний Колядин

вул. 30-річчя Перемоги 6

Липівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

с. Липове

вул. Центральна , 14

Талалаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

смт. Талалаївка

вул. Освіти , 38

Староталалаївська філіяІ-ІІ ступенів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

с. Стара Талалаївка

Понорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

с. Понори

вул. Берегова, 12 а

Комунальна бюджетна установа «Талалаївський краєзнавчий музей»

смт. Талалаївка

пров. Центральний , 1

Центр дитячої та юнацької творчості

смт. Талалаївка

провулок Центральний , 6

Талалаївський краєзнавчий музей

смт. Талалаївка

провулок Центральний , 1

Самим напруженим періодом був початок організації громади, передача та прийняття майна комунальної власності громади від районної ради. Адже працівники освіти, культури не повинні були залишитися без заробітної плати та і взагалі робочих місць.

Завдяки виваженій співпраці наших депутатів, членів виконавчого комітету та працівників апарату селищної ради всю процедуру проведено вчасно та в рамках чинного законодавства: організовано роботу закладів освіти та культури, вирішено питання щодо утримання закладів та оплати праці працівникам, врегульовано механізм отримання жителями громади адміністративних послуг в інших організаціях, установах району тощо.

Звернення громадян є найважливішою формою забезпечення зворотного зв’язку між селищною радою та громадянами, а інформація, що міститься в них, найчастіше слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень, що стосуються інтересів широких верств населення.

Всім здобуткам минулого року ми маємо завдячувати, перш за все, праці та наполегливості Талалаївчанам - працівникам селищної ради, депутатам, комунальним службам, платникам податку до селищного бюджету, підприємцям, громадським організаціям та активним громадянам, яким не байдужа доля нашого селища.

У своїй діяльності Талалаївська селищна рада керувалася Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Звітуватися сьогодні за роботу надто важко. 2017 рік – це був рік коли продовжується російська військова агресія, загострюється конфлікт на сході України. Дестабілізація банківської системи не дає економіці селища розвиватися, торгівельна діяльність призупиняється, ціни на продукти та товари першої необхідності, бензин, дизпаливо, газ, електроенергію зростають. Негаразди економічного , політичного і громадського життя країни в однаковій мірі стосуються і нас з вами . Адже наш район аграрного напрямку , віддалений від індустріально розвинутих центрів і щось вирішити вагоме значно складніше.

Всю свою роботу і селищна рада і її виконавчий комітет виконують відповідно до нашого основного Закону "Про місцеве самоврядування в Україні". В передвиборчий період, практично всі політики обіцяли місцеве самоврядування підняти на належний рівень та надати належне для виконання всіх повноважень фінансування, але це були тільки слова, а реалії залишаються менш утішними, тому і розв’язати всі місцеві проблеми на даному етапі ми не зможемо. Але обов’язково будемо робити все для розвитку пріоритетних напрямів Програми соціально-економічного розвитку селища.

Визначальною особливістю звітного періоду роботи селищної ради 7 скликання, депутатського корпусу, є те, що нам вдалося об’єднати зусилля депутатів незалежно від їх партійної приналежності для розв’язання місцевих питань життєдіяльності територіальної громади, реалізації соціально-економічної програми розвитку селища, покращення життєвого рівня населення.

Основна увага селищної ради була спрямована на закріплення досягнутих позитивних позицій, пошук шляхів покращення роботи, на ефективне використання фінансових та матеріальних ресурсів.

Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються і проводяться щомісячно. Сесії по мірі надходження питань та заяв. Крім запланованих питань, розглядаються питання поточного моменту, подання підприємств, заяви громадян. Більше уваги приділялося соціально-економічному розвитку, бюджету і фінансам, земельним питанням, розпорядженню комунальним майном, законності і правопорядку та іншим питанням. Разом з тим, на пленарних засіданнях ради регулярно розглядалися депутатські запити, висловлені депутатами зауваження та пропозиції.

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян так за минулий рік до селищної ради звернулось 395 громадян, з них: з письмовими зверненнями 395, з усними 98 чоловік. По всіх зверненнях дано відповіді, або прийнято відповідні рішення. Основними питаннями у зверненнях громадян залишаються питання які виникають при переоформленні права власності на майно, приватизації земельних ділянок, надання дозволів на будівництво та перебудову, узаконення самовільно побудованих об’єктів, видача свідоцтв про право власності на житло та господарські будівлі, розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, знесення зелених насаджень.

Значною залишається і кількість виданих довідок. Так всього в 2017 році видано більше 5000 довідок.

Працює при селищній раді і адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. На засіданнях комісії в 2017 році було розглянуто 4 справ про адміністративні правопорушення, порушники притягнуті до відповідальності, накладено штрафних санкцій на суму 187,00 грн.

Основними адміністративними порушеннями на сьогоднішній день є порушення Правил благоустрою населеного пункту.

На сьогоднішній день громадська активність жителів селища дуже низька, адже проблеми побутового характеру, фінансові проблеми, негативно впливають на активність наших жителів.

В селищній раді ведеться облік військовозобов’язаних. На обліку перебуває 510 чоловік. За звітний рік на облік стали 3 чол.

З метою здійснення конкретних заходів щодо часткового забезпечення зайнятості населення громади виконавчий апарат співпрацює з районним центром зайнятості.

Упродовж звітного року селищна рада концентрувала свої зусилля на виконанні бюджетних призначень , постійно контролювала ефективність спрямування і розподіл коштів.

За звітний період до бюджету селищної ради надійшло по загальному фонду 9202 , 4 тис. грн. при плані 8666,4тис. грн., що становить 106,2% в т.ч. власних надходжень 5816,3 тис.грн. Видатки по загальному фонду за 2017 рік склали 7587 тис. грн. По спеціальному фонду за 2017 рік до селищного бюджету надійшло власних доходів 336,8 тис. грн. та субвенція з державного бюджету на будівництво водогону 750,0 тис.грн. Видатки по спеціальному фонду склали 3461,5 тис. грн. при плані 3801,4 тис.грн.. На території селища розміщена вся інфраструктура району, розміщені об’єкти соціальної сфери якими опікується селищна рада. Це зокрема дитячий садок "Сонечко" на 152 місця. На утримання дитячого садка в минулому році було використано 2677,3 тис. грн., в т.ч. кошти селищної ради 977,7 тис. грн., дотація із районного бюджету 1699,6 тис. грн. Цифра ніби велика, але це в основному заробітна плата працівників дитячого дошкільного закладу та харчування дітей, оплата енергоносіїв. Дитячий садок виховує молоде покоління для подальшого навчання в Талалаївській ЗОШ.

На роботи пов’язані із благоустроєм селища використано 1135,9 тис. грн.. Всі роботи проводилися силами Талалаївського ВУЖКГ. Регулярно згідно графіка проводиться збір та вивіз сміття по селищу. Талалаївський ВУЖКГ обслуговує 36 км доріг селища, 26 км водопроводу, водовідведення 7,815 км, надає ритуальні послуги населенню.

На утримання доріг селища використано 1183,1 тис.грн.

В період за 2017 рік надійшло від жителів селища 84 заяв на одержання та відмову від земельних ділянок(городів).

Всі вони розглянуті відповідно повноважень Талалаївської селищної ради на сесії селищної ради.

Видано 13 довідок про доходи з фізичних осіб на здану сільськогосподарську продукцію .

Розглядаються скарги жителів на комісії по благоустрою згідно поданих заяв про відстань від сусідської межі, щодо будівництва житлового будинку, сараю, гаражу чи садіння дерев. За 2017 рік розглянуто та вирішено 13 скарг.

Власники земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок, при яких власникам сусідніх ділянок завдається найменше незручностей (затінення, неприємні запахи).

Неодноразово розглядалися питання по самозахвату земельних ділянок, розпахування під’їздів до сусідніх городів та садиб, антисанітарії, забрудненню навколишнього середовища, випасом кіз, гусей, що спричинює забруднення території біля будинків.

Також розроблені заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в осінньо-зимовий період про посилення протипожежного захисту, програма подолання дитячої бездоглядності ,соціального захисту населення, заходи по відзначенню державних свят, дня селища.

Переходимо до розгляду Програми соціально-економічного розвитку селища.

Виконання Програми тісно пов’язане із виконанням бюджету селища, наявні ресурси бюджету селища 2017 року в основному спрямовувались на поточні видатки, але все таки дещо ми змогли зробити по реконструкції та ремонту об’єктів комунальної власності селища. Звичайно не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати всі накреслені плани, щодо розвитку території, хоча можна сказати, що основним стримуючим фактором – була, і на жаль є, відсутність достатніх коштів в селищному бюджеті.

Тепер детальніше зупинюсь на роботах, які були заплановані в Програмі соціально-економічного розвитку і були виконані в 2017 році.

На бюджет розвитку в 2017 році було використано кошти в сумі 3120, 0 тис. грн.

Дані кошти було використано на :

 • Будівництво мереж зовнішнього освітлення вул. Польова, Перемоги, будівництво водогону;
 • Придбання паркану на кладовище;
 • Придбання дитячих площадок, камер відео спостереження, шкільного автобуса , агрегатних насосів для подачі холодної води;
 • Виготовлення проектів по дитсадку «Сонечко» та стадіону.

На 2018 рік плануємо:

 • Реконструкція системи опалення з промивкою труб Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 • Реконструкція в рамках відновлення спортивного майданчика з влаштуванням штучного покриття по вул. Центральна, 39 (стадіон) в смт. Талалаївка;
 • Реконструкція з провадженням енергетичних заходів в частині утеплення будівлі дитячого ясла – садка "Сонечко".

При наявності коштів на проведення ремонтів покриття вулиць селища, роботи будуть виконуватись і в майбутньому. Допомогу в проведенні ремонтних робіт дорожнього покриття надає філія Талалаївський райавтодор .

По Програмі реформування і розвитку житлово-комунального господарства були виконані заходи по розбудові систем водопостачання і водовідведення.

Обов’язковою умовою виділення державних коштів на будівництво об’єктів є наявність проектно-кошторисної документації.

Постійно проводиться очистка вулиць від снігу. Для виконання даних робіт задіяні 2 трактори.

Мале підприємництво привертає до себе увагу. Завдяки своїй мобільності та динамічності підприємництво з кожним роком охоплює все більший сектор в економічній діяльності.

Надаємо допомогу малозабезпеченим сім’ям у оформлені субсидій на житлово-комунальні послуги.

Також в 2017 році виплачено жителям селища допомоги на поховання 12 тис. грн. , допомоги на лікування 112 тис . грн., учасникам АТО 6,8 тис.грн.

Проведено роботи по спилюванню аварійних дерев в селищі. На сьогоднішній день до нас поступають заяви від жителів про надання допомоги у спилюванні перерослих дерев. І ми будемо знаходити людей і випилювати ці дерева.

Одним із головних принципів місцевого самоврядування є гласність . Поширенню гласності в роботі селищної ради сприяла співпраця із районною газетою "Трибуна хлібороба".

Однак, я значну увагу хочу зосередити на недоліках та упущеннях. Я визнаю той факт, що не все те, що планувалося і що ми обіцяли своїм виборцям, зроблено. На те є ряд як об’єктивних так і суб’єктивних причин. Головна з них – відсутність бюджетних коштів, відсутність підприємств, які б більш допомагали у вирішенні питань благоустрою і соціально-економічного розвитку. Велику допомогу в вирішенні цих питань надавали НГВУ "Чернігівнафтогаз" (начальник цеху видобутку нафти і газу № 4 Тригубченко Г.П.), начальник цеху підземного і капітального ремонту свердловини Гончаренко В. , директор Талалаївського РЕМ Лут В.В., директор центру зайнятості Тимошенко О.І., народний депутат Верховної Ради України Давиденко В.М.

Також мені хотілося б дещо загострити вашу увагу на питаннях стану пожежної безпеки.

Аналіз пожеж свідчить, що вони виникають як правило через незнання та нехтування населенням правил пожежної безпеки.

Тому, шановні громадяни, будьте обережні у поводженні з вогнем, слідкуйте за справністю електроприладів, газових приладів, приладів опалення, своєчасно проводьте їх ремонти, не залишайте працюючими без нагляду. Слідкуйте за розвагами дітей.

Селищна рада тісно співпрацює з Талалаївським ВП Прилуцького відділку поліції ГУНП в Чернігівській області по питаннях дотримання порядку та законності на території селища. Але потрібно роботу покращити так як з початку цього року зросло число крадіжок в селищі, порушень громадського порядку.

Зміни в законодавстві України наділили селищну раду новими повноваженнями. Селищна рада розпочала надання адміністративних послуг з реєстрації місця проживання особи на території селища. Протягом звітного періоду було здійснено 350 дій з приписки та виписки, надавалися інші реєстраційні послуги.

Із появою в штаті селищної ради юрисконсульта юридичне обслуговування діяльності перейшло на новий рівень. Надання юридичних консультацій, представництво в судових, правоохоронних та інших органах, проведення процедури державних закупівель – такі завдання виконувались та виконуються юрисконсультом. Жителям селища надаються безкоштовні юридичні консультації.

Хвилює мене питання благоустрою, яке у більшості випадків не потребує великих фінансових затрат. Будемо старатися до Паски прибрати кладовище за участю всіх жителів громади та Талалаївським ВУЖКГ.

Як і в минулих роках проведемо суботники в селищі. Ну і звичайно кожен біля своєї садиби повинен наводити порядок і підтримувати його завжди. Хорошою традицією стало проведення щовесни заходів по благоустрою та озелененню селища. Можна висловити побажання про те, щоб якомога більше жителів нашого селища приймали участь у проведенні таких заходів.

Ми затвердили правила благоустрою селища. Для покращення санітарного стану селища в селищній раді працює громадська інспекція із благоустрою яку очолює громадський діяч Штим А.М. Постійно проводяться рейди інспекції по селищу, де виявляються стихійні сміттєзвалища, перевіряється прибирання територій закріплених за організаціями, підприємствами та установами, порушення правил благоустрою в селищі. Порушники притягуються до адміністративної відповідальності

Дуже приємно що в нас в селищі нарешті з’явилася діюча церква. Громада селища сприяла успішному закріпленню цих справ. Хочу подякувати настоятелю церкви Святої Варвари Місяйло Віктору Васильовичу за великий вклад в розбудову селища, і релігійне виховання жителів селища.

Ось і все, що я хотів би вам сказати, я думаю, що виступаючі доповнять мій звіт, і висловлять свої проблеми які необхідно вирішити.

Давайте спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, але це можливо лише тоді, коли кожен з нас буде відноситись до селища в цілому, як до своєї домівки.

Я зажди налаштований на плідну співпрацю та на діалог з усіма хто бажає щось зробити для себе і свого селища. Дякую усім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частинку душі та серця в розбудову рідної громади та покращує його благоустрій, хто схвалює та критикує мою діяльність, хто підтримує та категорично заперечує все те, що зроблено.

Дякую Вам за терпіння, за довіру, за мудрі поради, за активну громадську позицію.

І на останок хотілося побажати всім нам витримки щоб дожити до трохи кращих часів ніж ті які ми з вами переживаємо. Ми зажди настроєні на плідну співпрацю та на діалог з усіма .

Дякую за увагу.

Останнє редагуванняЧетвер, 22 лютого 2018 20:26
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd